BDAR
Privatumo politika

EDUTECH STEAM laboratorija

EDUTECH STEAM laboratorija – tai Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto (toliau – KU SHMF) Pedagogikos katedros struktūrinis padalinys, bendrakūroje (angl. co-creation) su įvairiomis formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigomis (nuo ikimokyklinio iki aukštojo mokslo ar mokymosi visą gyvenimą) ir (arba) verslo institucijomis siekiantis į mokslo ir mokymosi praktiką įtraukti naujausias edukacines technologijas bei STEAM ugdymo produktus.

Interaktyvi simuliacinė EDUTECH STEAM laboratorija skirta rengti pedagogams.

EDUTECH STEAM laboratorija vadovaujasi Living Lab* koncepcija. Living Lab („Gyvosios laboratorijos“) yra į naudotojus orientuotos atviros inovacijų ekosistemos, grindžiamos sistemingu naudotojų bendrakūros metodu, integruojant mokslinių tyrimų ir inovacijų procesus į realias  bendruomenes, jų aplinkas.

*-Šaltinis: The European Network of Living Labs (ENoLL) https://enoll.org/living-labs/

Kontaktai

Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Pedagogikos katedra, 215 kab.

Tel. +370 46 398 624, el. p.: edutechsteam@ku.ltgrazina.smitiene@ku.lt

 

NAUJIENOS

2025 m. kovo 20 d. vyko Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Pedagogikos katedros organizuota įžanginė nuotolinė konferencija „Projektais grįstas mokymasis: didaktiniai iššūkiai ir skaitmeninės galimybės“. Renginys buvo skirtas pristatyti ProMo projekto – „El. mokymosi platformos projektais grįstam mokymui(si): pedagoginio modelio sukūrimas pradiniam ugdymui“ – pirmojo etapo rezultatus ir aptarti projekto tęstines veiklas.

Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 200 dalyvių, tarp kurių buvo edukologijos mokslininkai, mokytojai praktikai, pedagogų rengimo programų dėstytojai, studentai, EdTech kūrėjai ir švietimo politikos atstovai. Dalyviams buvo suteikta interaktyvi bendravimo erdvė, kur jie galėjo diskutuoti, užduoti klausimus, dalintis įžvalgomis bei teikti grįžtamąjį ryšį apie konferenciją ir jos temas. Renginį moderavo doc. dr. Gražina Šmitienė.

Konferencijoje buvo pristatyti pirmojo ProMo projekto etapo rezultatai, kurie apėmė tris pagrindinius tyrimo aspektus:

  1. Projektais grįstas mokymasis (PBL) pradiniame ugdyme – aptarta metodikos svarba, privalumai ir iššūkiai, mokymo(si) proceso organizavimas bei jo poveikis mokinių pasiekimams.
  2. El. mokymosi platformų analizė – nagrinėtos skirtingos platformos, jų technologiniai ir pedagoginiai aspektai bei tinkamumas pradiniam ugdymui.
  3. Tikslinių grupių poreikiai ir iššūkiai – išanalizuoti mokytojų, mokinių ir kitų švietimo dalyvių lūkesčiai, susiję su PBL ir el. mokymosi platformų taikymu.

Plačiau apie konferenciją: https://promo-projektas.lt/

Konferencijos programa

 

NAUJIENOS

Įvyko projekto „El. mokymosi platformos projektais grįstam mokymui(si): pedagoginio modelio sukūrimas pradiniam ugdymui“ (ProMo) tyrėjų mokslinė stažuotė 

Įgyvendindamos projektą „El. mokymosi platformos projektais grįstam mokymui(si): pedagoginio modelio sukūrimas pradiniam ugdymui“ (ProMo), tyrėjos dr. Julija Melnikova ir dr. Gražina Šmitienė bei doktorantės Evelina Brazauskienė ir Kamilė Kesylė dalyvavo mokslinėje stažuotėje Osle (Norvegija), kurios metu plėtota tinklaveika projekto tematikoje su tyrėjais, atstovaujančiais tris Norvegijos universitetus bei vykdančiais mokslinius tyrimus skaitmeninės didaktikos ir elektroninių mokymosi platformų plėtojimo srityse (University of Oslo (Institute of Educational Research),  University of South-Eastern Norway,  Oslo Metropolitan University), edukacinių technologijų kūrėjais (LearnLab organizacijos atstovais) ir Norvegijos švietimo ministerijos bei Sofienberg mokyklos atstovais el. mokymosi platformų plėtojimo ir jų naudojimo mokyklose klausimais. Diskusijų metu gauta informacija bei įžvalgos yra svarbios vykdant projekto „El. mokymosi platformos projektais grįstam mokymui(si): pedagoginio modelio sukūrimas pradiniam ugdymui“ (ProMo) veiklas. (Projekto Nr. S-ITP-24-3.

Projekto vykdančioji institucija – Klaipėdos universitetas.

Projektas finansuojamas iš valstybės biudžeto lėšų ir vykdomas pagal Lietuvos mokslo tarybos administruojamą paskirtinę programą „Informacinės technologijos mokslo ir žinių visuomenės plėtrai“).

Pranešimą parengė doc. dr. Gražina Šmitienė.

    

NAUJIENOS

 Š. m. lapkričio 8 dieną Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Pedagogikos katedra surengė EDUTECH STEAM laboratorijos veiklų pristatymą Klaipėdos universiteto bendruomenei ir Klaipėdos miesto mokytojų bendruomenei.

 Pristatytos numatomos studijų ir edukacinės veiklos ir laboratorijos mokslo darbuotojų vykdomi edukacinių technologijų taikymo mokykloje bei STEAM ugdymo organizavimo tyrimai.

Renginio dalyviai turėjo unikalią galimybę susipažinti su įvairiomis edukacinėmis technologijomis. Studentai pristatė studijų metu taikomas didaktines inovacijas, o socialiniai partneriai (Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras, Klaipėdos Vydūno gimnazija ir kt.) dalijosi bendradarbiavimo patirtimis.

 Daugiau informacijos apie laboratorijos veiklą galite rasti čia.

Pranešimą parengė doc. dr. Gražina Šmitienė. 

NAUJIENOS

Autorių kolektyvas (Girdzijauskienė R., Šmitienė G., Micienė I.) parengė pradinių klasių mokytojams skirtą metodinį leidinį KAI MOKSLAS SUSITINKA MENĄ. STEAM projektai pradinėse klasėse.

Atsakymai į tavo klausimus

Sveiki! Pasirinkite temą, kuri jus domina ir, galbūt, padėsime rasti atsakymą iš karto. Jei turite kitų klausimų, pasirinkite „Turiu kitą klausimą“ ir užpildykite klausimo formą.
Domina studijos Klaipėdos universitete
Reikalinga akademinė pažyma/diplomo kopija
Negaliu prisijungti prie VMA/AIS ar kitos KU sistemos

Jei turite klausimų, mūsų komanda pasiruošusi padėti!

Užklausa sėkmingai gauta