BDAR
Privatumo politika

Projektai

Projektas „Pakrančių ir kaimo vietovių turizmo atsparumo didinimas šiauriniame Baltijos jūros regione, plėtojant patirtis ne sezono metu“

Projekto pavadinimas – „Pakrančių ir kaimo vietovių turizmo atsparumo didinimas šiauriniame Baltijos jūros regione, plėtojant patirtis ne sezono metu“ / „Light in the Dark – Increasing resilience in rural and coastal tourism in the northern Baltic Sea Region by developing off-season experiences“ ( akronimas „Light in the Dark“). Projekto numeris #C034.

Projekto veiklų įgyvendinimo laikotarpis – 2023 m. lapkričio 1 d. – 2026 m. spalio 31 d.

Projekto tikslas

Tarpvalstybinė aplinka sukuria inovatyvią ekosistemą, didina žmogiškųjų išteklių kapitalą turizmo sektoriuje, regiono gebėjimą kurti ir atnaujinti turizmo paslaugas, stiprindama bendrą Baltijos jūros regiono, kaip šių paslaugų šaltinio, identitetą ateityje. Geresni ryšiai tarp mokslinių tyrimų, regioninių ir vietos turizmo sektoriaus dalyvių padės įgyvendinti turizmo sektoriaus paslaugų įvairialypiškumą, valdyti ekonominius iššūkius, geriau pasirengti reaguoti į netikėtus pokyčius (pvz., visuomenės krizes) ir kurti viso sektoriaus rizikos valdymo priemones ir reagavimo į riziką strategijas.

Numatomi projekto rezultatai

  1. Tarptautinio turizmo plėtra atokiose ir kaimo vietovėse ne sezono metu sukurtiems gamtos turizmo produktams vystyti kaimo vietovėse šiauriniame Baltijos jūros regione. Bendradarbiaujant tarpvalstybiniu mastu bus kuriamos naujos verslo partnerystės tarp mažųjų ir vidutinių įmonių. Siekiama, kad šiaurinė BJR dalis taptų patrauklesnė, stipresnė ir konkurencingesnė tarptautinio turizmo atžvilgiu.
  2. Investicijos į žmones, įgūdžius ir technologijas turizmo sektoriuje. Ugdomi paslaugų teikėjų įgūdžiai, skatinant žinių tobulinimą ir keitimąsi jomis. Investicijos į žmogiškąjį kapitalą ir įgūdžius, siekiant išlaikyti ir ugdyti kvalifikuotą darbo jėgą.
  3. Kultūros paveldo ir gamtos išteklių apsauga ir tvarus naudojimas turizmo vietovėse. Didindamas darnaus turizmo plėtrą, projektas skatina kultūros ir gamtos paveldą. Įvairūs turizmo produktai ir ištisus metus pasiskirstę lankytojai sustiprins tvarų turizmo augimą.

Projekto veiklos

Rinkos ir lankytojų analizė, produktų ir koncepcijų kūrimas kartu su MVĮ, turizmo produktų ir patirčių kūrimas ir propagavimas, skaitmeninė ir tradicinė rinkodara, skaitmeninimas MVĮ, inovacijų procesai, įskaitant paslaugų projektavimo priemones ir bendro kūrimo metodus, produktų bandymai, socialinis ir ekonominis tvarumas, MVĮ darbuotojų kompetencijos ugdymas.

Projektu prisidedama prie PA (Policy Area) inovacijų skatinant tarpregioninį ir tarpsektorinį turizmo produktų kūrimą, remiantis inovatyvia paslaugų kūrimo metodika.

Projekto partneriai

Projekto partnerystę sudaro 4 universitetai, 5 verslo paramos organizacijos (iš kurių 4 yra paskirties vietos rinkodaros organizacijos ir 1 verslo paramos organizacija) ir 2 vietos ir regioninės valdžios institucijos. Projekte dalyvauja visų tikslinių grupių atstovai, o partnerystė organizaciniu požiūriu yra gerai subalansuota. Geografinė aprėptis – šiaurinis Baltijos jūros regionas: Suomija, Švedija, Estija, Latvija, Lietuva ir Alandų salos (autonominis Suomijos regionas, turintis nepriklausomą turizmo sektorių).

Kontaktiniai asmenys:

Projekto vadovaujantis partneris

NOVIA taikomųjų mokslų universitetas, Turku, Suomija

Projekto vadovas James Simpson  james.simpson@novia.fi

Projekto partneris

Socialinės geografijos ir turizmo katedra, Klaipėdos universitetas

Projekto vadovė Rasa Rupulevičienė   rasa.rupuleviciene@ku.lt

 

Bendras projekto biudžetas – 2 723 189,70 EUR (ERDF 2 178 551,76 EUR), iš jų Klaipėdos universiteto biudžetas – 221 900,00 EUR (ERDF 177 520,00 EUR).

Projektas finansuojamas iš INTERREG Baltijos jūros bendradarbiavimo programos 2021–2027 m. (Programos prioritetas 1. Inovatyvi visuomenė; Programos tikslas 1.1 Atspari ekonomika ir bendruomenės)

 

Daugiau informacijos žr. https://interreg-baltic.eu/project/light-in-the-dark/

NAUJIENA

Socialinės geografijos ir regionistikos studijų centras kartu su kolegomis geografais iš Karaliaučiaus krašto parengė 2021-ųjų almanachą „Paveldas Kuršių mariose: nuo ypatingo iki žinomo“ pagal įgyvendintą teritorinio bendradarbiavimo projektą „CrossHeritage“.

Projektas įgyvendintas pagal Europos Kaimynystės Instrumentą ir finansuotas Europos Sąjungos.

Susipažinti su leidiniu galima čia.

Projektas „Bendras Kuršių marių paveldas: nuo nepaprasto iki pažįstamo“

Įgyvendintas Europos Sąjungos finansuotas projektas pagal Europos Kaimynystės Instrumentą.

Lietuvos Kuršių marių regione įgyvendinamas teritorinio bendradarbiavimo projektas „Bendras Kuršių marių paveldas: nuo nepaprasto iki pažįstamo“. Šis projektas dalinai finansuojamas Europos Sąjungos. Šiuo projektu siekiama skatinti kultūros turizmo plėtrą Lietuvos Kuršių marių regione. Projekto partneriai Lietuvoje: VšĮ Kintai Arts – vedantysis partneris (Kintai, Šilutės rajonas), Kintų Vydūno kultūros centras (Šilutės rajono administracija), Klaipėdos universiteto Socialinės geografijos ir regionistikos studijų centras (Klaipėda). Projekto trukmė – 29 mėn. (nuo 2019 m. rugpjūčio 8 d. iki 2022 m. sausio 8 d.). 

Projekto vykdymo grupė:

Projekto vadovas – doc. dr. Eduardas Spiriajevas,

Projekto finansininkė – Renata Rudenčenko,

Projekto koordinatorė – doc. dr. Aleksandra Batuchina;

Projekto tyrėjos:

  • Lekt. Erika Vasiliauskienė,
  • Doc. dr. Irma Spiriajevienė,
  • Lekt. Angelė Pakamorienė.

Projektas FUTURE „From Urban To hUman  REgeneration“

Erasmus KA203 programos finansuojamas projektas FUTURE „From Urban To hUman  REgeneration“. Projekto tikslas skatinti miesto bendruomenių regeneraciją. Šis projektas yra edukacinio pobūdžio, skirtas studentų edukacijai studijuojant miestų geografiją ir miestų bendruomenes Lietuvoje, Airijoje, Italijoje ir Ispanijoje.

Projekto vykdymo grupė:

Projekto koordinatorius – doc. dr. Eduardas Spiriajevas,

Projekto finansininkas – Renata Rudenčenko;

Projekto tyrėjai:

  • Doc. dr. Aleksandra Batuchina,
  • Lekt. Erika Vasiliauskienė,
  • Doc. dr. Daiva Labanauskaitė,

Projekto FUTURE tinklapis: www.futureregeneration.eu

Projektas „Ekoturizmas kaip priemonė gamtos ir kultūros paveldo apsaugai“

Įgyvendintas Europos Sąjungos finansuotas projektas pagal Europos Kaimynystės Instrumentą.

Lietuvos Kuršių marių regione įgyvendinamas teritorinio bendradarbiavimo projektas „Ekoturizmas kaip priemonė gamtos ir kultūros paveldo apsaugai“. Šis projektas dalinai finansuotas Europos Sąjungos. Šiuo projektu siekiama skatinti ekoturizmo plėtrą Lietuvos Kuršių marių regione.

Projekto tikslas – skatinti ekoturizmo plėtrą Lietuvos Kuršių marių regione. Klaipėdos universiteto tyrėjai sukūrė edukacinę gamtos pažinimo programą, geomorfologinį ir geologinį turizmo maršrutą bei ekoturizmo pažintinį maršrutą. Projektą Lietuvos teritorijoje įgyvendino KU Socialinės geografijos ir regionistikos studijų centras ir Mažosios Lietuvos saugomų teritorjų tarnyba (Pajūrio regioninis parkas). Projekto trukmė 24 mėn. (nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2022 m. birželio 30 d. 

Projekto vykdymo grupė:

Projekto koordinatorius – doc. dr. Eduardas Spiriajevas,

Projekto finansininkė – Renata Rudenčenko;

Projekto tyrėjos:

  • Doc. dr. Aleksandra Batuchina,
  • Prof. dr. Angelija Bučienė.

Atsakymai į tavo klausimus

Sveiki! Pasirinkite temą, kuri jus domina ir, galbūt, padėsime rasti atsakymą iš karto. Jei turite kitų klausimų, pasirinkite „Turiu kitą klausimą“ ir užpildykite klausimo formą.
Domina studijos Klaipėdos universitete
Reikalinga akademinė pažyma/diplomo kopija
Negaliu prisijungti prie VMA/AIS ar kitos KU sistemos

Jei turite klausimų, mūsų komanda pasiruošusi padėti!

Užklausa sėkmingai gauta