BDAR
Privatumo politika

Ispanijos ambasada Lietuvoje Klaipėdos universitete pristato parodą „12 MAPAS“

 paroda-lt.png
  • 2023-11-30 | Ketvirtadienis 17:00 val.

2023 metų lapkričio 30 dieną Ispanijos ambasada Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete atidaro parodą  „12 MAPAS“. Renginys nemokamas, visi laukiami 17.00 val.

Parodą atidarys Ispanijos ambasadorė Lietuvoje ponia María Nieves Blanco Díaz.


„Europa: 12 mapas y un proyecto“ – tai paroda, kurioje eksponuojamos kai kurios kartografinės vietovės, atspindinčios tam tikrą tapatybę. Tačiau kokia yra ši tapatybė? Kas yra Europa? Žemynas? Geografinė platybė? Politinė bendrija? Europa yra visa tai ir dar daugiau.

Europa – istorinių įvykių, prasidėjusių senovės Graikijoje, Romos imperijoje, krikščionybės, Švietimo amžiuje, Vakarų ekspansijos, pasaulinių karų ir daugybės kitų aplinkybių, rezultatas. Žemėlapiai, tarsi akys liudija istoriją, atkuria mūšių, paktų, gyventojų ir miestų vaizdus ir skaičius. Žemėlapiai yra tarytum šalių, jų teritorijų ir gyventojų portretai. Nėra tikslaus žemėlapio, kaip nėra ir tikslaus portreto. Kiekvienas jų atspindi tam tikrus reiškinius arba perteikia visą įvykių seką, bet nė vienas jų visiškai neužbaigia. Žemėlapiai parodo, ko jų kūrėjai ieškojo toje vietovėje ir kaip jie tai pavaizdavo. Jie byloja apie tai, kuo buvome arba kuo manėme esą. Šia paroda Ispanijos nacionalinė biblioteka prisijungia prie Ispanijos vyriausybės iniciatyvų, kuriomis siekiama supažindinti ne tik su Europos istorija ir žemėlapiais, bet ir parodyti, kokia Europa buvo ir tebėra ir kokia ji jau nustojo būti, nors vis dar gyvuoja jos praeityje ir žemėlapiuose.

Paroda fakultete veiks iki  gruodžio 14 dienos.