BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Rugpjūčio 12 d.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos uždarymas: įteiktas rekordinis skaičius pažymėjimų

Penktadienį, rugpjūčio 9 d., Klaipėdos universiteto (KU) Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Baltojoje menėje įvyko 23-iosios Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos uždarymo renginys. Šių metų vasaros akademija išsiskyrė rekordiniu dalyvių skaičiumi. Lietuvių kalbos iš viso mokėsi apie 250 dalyvių iš 33 šalių.

„Kasmet KU Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija yra ypatinga, nes į ją atvyksta ypatingi žmonės. Šiemet ji išsiskyrė dalyvių gausa, kadangi vyko keli projektai vienu metu. Visi mokėsi lietuvių kalbos, tyrinėjo šalį, domėjosi mūsų kultūra, istorija. Buvo nemažai garbių svečių ir labai įdomių asmenybių. Pavyzdžiui, Lietuvos garbės konsulas Brazilijoje Carlos Levenstein arba vienas kursantas iš Australijos, kurio senelis mokėsi dabartiniame Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto pastate, tuometinėje Karališkojoje mokytojų seminarijoje. Šį faktą kursantas net rado parašytą enciklopedijoje. Jis keliavo į biblioteką, ieškojo daugiau istorijos ir rado įdomių faktų apie savo senelį“, – pasakoja kursų koordinatorė, KU Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė dr. Kristina Blockytė-Naujokė.

Akademijos metu buvo įgyvendinami 3 projektai: lietuvių kalbos kursai, lituanistinės studijos užsienio lituanistinių mokykų mokytojams, integraciją skatinantys lietuvių kalbos kursai pabėgeliams iš Ukrainos.

„Visi dalyviai vienareikšmiškai kartojo, kad tai puikus projektas. Kursantai labai gerai įvertino ne tik lietuvių kalbos paskaitų kokybę ir dėstytojų profesionalumą, bet ir kultūrinę programą. Ne vienas dalyvis jau turėjo parties ir kituose universitetuose, tai vienbalsiai teko girdėti tik geriausius atsiliepimus“, – džiaugiasi dr. K. Blockytė-Naujokė.

Intensyvių lietuvių kalbos kursų ir kultūrinės programos kokybę patvirtina ir tai, kad trečdalis kursų dalyvių Klaipėdos universitete lietuvių kalbos žinias gilino jau ne pirmą kartą. Štai keletas pačių kursantų atsiliepimų:

,,Studijos man davė daug naujų įžvalgų bei metodų, praplėtė mano žinių ratą įvairiomis temomis. Buvo labai gera matyti tiek kolegas, tiek dėstytojus, tikinčius tuo, ką daro ir degančius tuo, kuo tiki. Studijos ypač tinkamos šeimoms, nes KU suteikia galimybę atvykti su vaikais, tapsigyventi universiteto bendrabutyje, o tai ypač palengvino buvimą čia. Kol mums vykdavo paskaitos, su mūsų vaikais dirbdavo studentės. Sūnūs jau po kelių dienų prakalbo lietuviškai, o po pamokų juos kasdien pasiimdavau pilną teigiamų emocijų. Kursantų vaikai tarpusavyje labai susidraugavo, o tai taip pat prisidėjo prie greitesnio lietuvių kalbos mokymosi. Taip pat aš labai dėkinga organizatoriams už kultūrinę-edukacinę programą, kurios buvo su kaupu. Dėkoju už galimybę savo šeimai parodyti didelę dalį Mažosios Lietuvos, plačiai susipažinti su krašto istorija, kultūra. Manau, kad šios studijos – puikus balansas tarp praktikos, teorijos ir kultūros“, – akademiją gyrė lituanistinių studijų dalyvė Sigita Dabulskytė, su šeima atvykusi iš Italijos.

,,Tiesą sakant, šiuose kursuose dalyvavau antrą kartą, pirmą kartą buvau praėjusiais metais. Kai tik pamačiau, kad šiais metais KU atidarė registraciją vasaros kursams, iš karto pagalvojau: “Yes! That’s what I was waiting for!” (liet. Taip! Tai yra tai, ko aš ir laukiau). Kuo ypatinga KU vasaros akademija? Atsakymas labai paprastas – draugiška atmosfera, profesionalūs dėstytojai ir labai gerai apgalvota programa – mes ne tik mokėmės kalbos, bet ir aplankėme daug miestų Lietuvoje, pavyzdžiui, buvome Neringoje, Ventės rage, Kaune, Vilniuje, Trakuose. Vasaros akademija visiškai patenkino mano lūkesčius. Nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo ryto iki vidurdienio turėjome paskaitas, o joms pasibaigus vyko arba ekskursijos, arba edukacijos, arba tiesiog turėjome laisvą laiką. Jeigu galėčiau, dar kartą pasirinkčiau KU, nes čia jaučiuosi kaip namie“, –  įspūdžiais dalinosi Lietuvių kalbos ir kultūros kursus baigusi Ana Gogokhia iš Sakartvelo.

Kitas kursų dalyvis iš Ukrainos Sergiy Shakola, dalyvavęs Lietuvių kalbos ir kultūros kursuose, ukrainiečių projekte, taip pat negailėjo gražių žodžių ir baigė kursus su pažadu mokslus tęsti: ,,Atvykęs į Lietuvą pradėjau mokytis lietuvių kalbos, lankiau lietuvių kalbos pokalbių būrelį Ievos Simonaitytės bibliotekoje. Ten sužinojau apie vasaros akademiją Klaipėdos universitete ir išgirdau daug teigiamų atsiliepimų. Ir iš tikrųjų, pamokos akademijoje pranoko visus mano lūkesčius. Pasirinkau kontaktines pamokas, nors buvo galimybė rinktis ir nuotolines. Man labai patiko medžiagos pateikimo būdas. Klasėje mokėmės gramatikos, skaitėme, rašėme, klausėmės tekstų, dainavome daineles. Buvo daug popamokinės veiklos, gausi kultūrinė programa. Susipažinome su studentais iš įvairių šalių ir susidraugavome. Padariau didelę pažangą mokydamasis lietuvių kalbos ir planuoju rugsėjį tęsti studijas universitete! Labai ačiū už galimybę geriau pažinti Lietuvos kultūrą!“.

Iš viso buvo sudaryta 14 mokymosi grupių, jos suskirstytos pagal kalbos lygius (nuo pradedančiųjų iki C1), atitinkamą projektą ir šalies, iš kurios atvyko, kalbą. Iš viso paskaitos vyko 5 kalbomis, jas vedė 19 dėstytojų.

Lietuvių kalbos mokėsi ir su lietuvių kultūra susipažino užsieniečiai iš viso pasaulio, atvyko dalyvių net iš Australijos, taip pat iš Argentinos, Kolumbijos, Kanados, Brazilijos, Venesuelos, Sakartvelo, Latvijos, Lenkijos, Austrijos, Suomijos, Filipinų, Armėnijos, Čekijos, Norvegijos, Vengrijos, Azerbaidžano, Uzbekistano, Indonezijos.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos