Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Pedagogikos katedros Tolerancijos ugdymo tyrimų laboratorija ir partneriai – Klaipėdos m. savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisija bei LPF Dvasinės pagalbos jaunimui centras, š. m. balandžio 7 d. surengė jubiliejinę tęstinę 10-ąją mokinių mokslinę konferenciją.
Džiugu, kad jubiliejinėje konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 150 dalyvių iš visos Lietuvos (Klaipėdos miesto ir rajono, Neringos, Tauragės, Plungės, Rietavo, Kretingos, Šilutės, Kauno, Kaišiadorių ir kt.).
Šiemet į konferencijos organizavimą labai aktyviai įsijungė Vaikystės pedagogikos studijų programos studentai, Pedagogikos katedros kuruojamų įvairių studijų programų magistrantai bei absolventai. Konferencijos dalyvius sveikino Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. A. Razbadauskas, Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr. R. Balsys, Seimo nariai.
Pirmoje konferencijos dalyje, plenarinio posėdžio pradžioje Pedagogikos katedros vedėja doc. dr. Aida Norvilienė pristatė labai įdomų pranešimą „Buvimas tarp kitų ir su kitais! Kas svarbu, kokios kliūtys ir galimybės?“. Tai buvo puikus įvadas pradėti diskusijas su mokiniais tolerancijos tema.
Plenariniame posėdyje visus sudomino mokinių iš Ukrainos, kurie dabar mokosi Klaipėdos „Santarvės“ gimnazijoje, pranešimas „Tolerancijos formulė“.
Konferencijos dalyviai susidomėję klausėsi pirmosios konferencijos pranešėjos – Geriausio pranešimo nominantės – Alinos Glybinos įspūdžių, kuriais ji pasidalijo praėjus 10-čiai metų, ir tai labai įkvėpė mokinius drąsiai pristatyti savo mokyklose atliktų tyrimų rezultatus.
Taip pat savo dešimties metų dalyvavimo konferencijose patirtimi dalijosi Socialinės pedagogikos programos absolventė Kristina Rutienė bei tikybos mokytoja-ekspertė dr. Veronika Lileikienė, kuri daugybę metų padeda mokiniams ruošti pranešimus konferencijoms.
Po plenarinio posėdžio vyko antroji konferencijos dalis, kurioje mokiniai pristatė parengtus pranešimus 3 sekcijose, kurie buvo vertinami ir nominuojami. Pranešimuose buvo aptariamos moksleivių iniciatyvos skleidžiant tolerancijos idėjas visuomenėje, savanorystės bei socialinio dalyvavimo klausimai. Pranešimų vertinimo komisija, kurią sudarė įvairių organizacijų atstovai, atrinko moksliškiausius, originaliausius, inovatyviausius ir kitus kriterijus atitinkančius pranešimus. Šiemet buvo įsteigta nauja nominacija – Jubiliejinės konferencijos atradimas. Visų dalyvavusių mokinių pranešimai buvo įvertinti. Padėkota ir mokytojams, pagalbos specialistams, kurie konsultavo mokinius dėl pranešimų rengimo ir palaikė juos konferencijos metu.
Atsisveikindami dalyviai jau diskutavo apie kitų 2024 metų konferencijos tematiką, nes niekam nekilo abejonių dėl jos tęstinumo.
Pranešimą parengė
prof. dr. Ilona Klanienė